Akademia Boru - strona oficjalna

"Złote" zasady

Nigdy nie odpuszczaj

Na pewno nie będziesz w stanie obronić każdego strzału lecącego w Twoją bramkę, ale jeśli będziesz próbował za każdym razem dać z siebie wszystko aby wybronić lecącą piłkę zauważysz, że coraz więcej strzałów, które kiedyś wydawały się nie do obrony zostanie przez Ciebie wybroniona. Nawet w przypadku utraty bramki, będziesz miał wewnętrzny spokój, że dałeś z siebie wszystko i Twoi koledzy z drużyny również nie będą mieli do Ciebie pretensji.

Po interwencji podnieś się jak najszybciej

Jeśli po interwencji leżysz na murawie, jak najszybciej wstań i przyjmij właściwą pozycję. Szybko bądź gotów do poukładania swoich kolegów w obronie.

●  Nigdy nie graj na 50% swoich możliwości

Zawsze gdy wychodzisz na trening lub na mecz musisz grać na 100% swoich możliwości. Jeśli tego nie zrobisz będziesz mniej pewny w bramce i bardziej podatny na kontuzje.

Głośno komunikuj się z partnerami z obrony

Jako bramkarz musisz pomagać kolegom z obrony w poprawnym ustawieniu się. Nawet jeśli Twoja drużyna jest w ataku podejdź do końca pola karnego i podpowiadaj, wspieraj swoich obrońców. Bądź z nimi w kontakcie przez cały mecz niezależnie gdzie znajduje się piłka

Bez wymówek, bez obwiniania się w trakcie meczu

Kiedy tracicie bramkę, lub rzut rożny jest przyznany przeciwko Twojej drużynie, NIE obwiniaj i nie krzycz na współpartnera jeśli popełni błąd. NIE spuszczaj głowy, nie kop w słupek jeśli to Ty popełniłeś błąd. Podczas mieczu nie ma czasu na "pokazywanie palcem" i obwinianie się o popełnione błędy. Skupiaj się na pozostałej części meczu aby jak najlepiej w niej zagrać.

Ładowanie...

pon.